Untitled Document
| İRTİBAT |  
 REFERANSLARIM
 EFT--EMO FREEDOM --ESİN UZER
 ÇAKRALAR VE OLUMLAMALAR--ESİN UZER
 RA SHEEBA REİKİ--ESİN UZER

Günlük falinizi Okuyun 
REİKİ NEDİR
REİKİ NEDİRREİKİ - ENERJİYLE İYİLEŞTİRME TEKNİĞİ NEDİR?

Reiki (Reyki biçiminde okunur) Japonca bir sözcük olup evrende var olan bir çok enerjilerden sadece bir tanesidir.
Reiki , iki kelimeden oluşmaktadır . Rei ve Ki
Rei bilgelik, tanrısal şuur demektir. Bu bize Tanrı’ dan yada yüksek benliğimizden gelen bir bilgidir. Ki ise evrensel enerji, yaşam gücü anlamındadır. Bu enerji sadece fiziki bedene değil duygular ve ruhsal hayata da etki etmektedir.
Evrende sonsuz yaşam enerjisi vardır ve Reiki bunlardan yalnızca bir tanesidir. Beden katmanlarından bahsetmek gerekirse ;
Eterik beden üzerinde zihinsel beden yer alır.
Zihinsel beden üzerinde duygusal beden yer alır.
Duygusal beden üzerinde ruhsal beden yer alır.
Bu bedenlerin hepsi aura’ yı oluşturmaktadır. Her bedenin sembolü vardır. Bedenimizin dışsal enerji alanına aura denir. Bu beden katmanlarının hepsi aura’yı oluşturmaktadır. Reiki güçlü bir enerjidir, sadece fiziksel şifa gerektirmekle kalmaz ruhsal denge de meydana getirir, geçmişe ve geleceğe gönderilebilir.
Reiki enerjisinin aklı ve şuuru vardır. Kişinin ihtiyacına göre akar. En çok ihtiyacı olan yerlerde kendi kendine yoğunlaşır. Bu yaşam enerjisi bedene Chakralar yoluyla akar. Beden çevresindeki enerji alanına Aura bedenin içsel enerji alanına chakra denmektedir. Fiziksel beden ve Auralar birbirine Chakralar vasıtasıyla bağlanırlar.
Ve Reiki kısaca kelime anlamı olarak Evrensel Yaşam ve Şifa Enerjisi'dir. Bu doğal enerji, evrende yaratıcı güç tarafından kişilerin elleri ile akar. Şöyle ki; Bütün dünyada var olan ve yeni çağ döneminde Türkiye'de bir doğal şifa ve tamamlayıcı tıp yöntemi olarak her gün yaşam biçimimizin parçası olan Reiki pek çok kişi tarafından; gerek ruhsal gelişim, gerek bedensel gelişim, gerekse zihinsel gelişim amacı ile kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Aynı zamanda şifa etkili bir enerjidir. İnisiye olan kişi ellerini kullanma yolu ile Reiki enerjisini aktarmaktadır.
Reiki' ye bir master tarafından inisiye olan kişi tarafından bu enerji kullanılabilir. Günümüzde bu tamamlayıcı terapi olarak dünyada hastane ve kliniklerde kullanılır. Ancak modern tıp yerini asla tutmaz sadece tıbbi tedavinin yanı sıra bedensel, zihinsel ve ruhsal arınmanın da ilk basamağıdır diyebiliriz. Ayrıca şifa arayanlar ve şifa vermek isteyenler Reiki' den faydalanabilirler, çünkü bu enerjiyi almak isteyen kişi, nasıl ki yaşama gelişimiz ve bir amacımız varsa evrensel yaşam ve şifa enerjisini kullanırken de bir amaca sahip olmaktadır.
Bireyin kendi kendini tedavide kullandığı yaşam enerjisinde; enerji verici kişi alıcıdır. Aynı zamanda Reiki enerjisini verme yetkisine sahip bir kişi bir başka kişiye bunu aktarıyorsa; enerjiyi akıtan kişi vericidir, çünkü kanaldır, enerjinin aktığı kişide alıcıdır. Eller ise birer araçtırlar. Burada Reiki enerjisi ise güç görevini, şifa gücü görevini üstlenmektedir.
Reikinin iyileştirme yöntemi ince düzeydeki enerjiyi eller yoluyla vücudun enerji sistemine aktarma tekniğidir. Bedenimiz kas, kemik, sinir, damar, organ vb. yapılardan oluşmaktadır. Aynı zamanda bedenimizde ince düzeyde bir enerji sistemi vardır. Ve bu sistem aracılığıyla ‘evrensel yaşam gücü enerjisi’ bedenimizde dolaşır. Bu ince düzeydeki enerji sistemi fiziksel bedenimizi saran enerji bedeninde oluşur, düşünce ve duygularımızın işlemine katkıda bulunur. Enerji bedenlerin chakra denilen enerji merkezleri vardır. Chakralar yaşam gücünün fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerdeki dolaşımına imkan sağlayan supap gibidir. Bedenimizde enerji meridyenleri ve nadalarımız vardır. Bunlar ırmak veya akıntı gibidirler ve evrensel yaşam gücü enerjisini fiziksel bedenin tamamına taşırlar. Bu yolla bedenimizin sistem ve fonksiyonlarının dengelenmesini sağlarlar.
Fiziksel vücudumuz canlıdır, çünkü evrensel yaşam gücü enerjisi onun içinde dolaşır. Bu yaşam gücünün düşük ya da tıkalı olduğu zamanlar daha kolay hasta olur, fakat yüksek olduğu ve serbestçe dolaşabildiği zaman da sağlığımızın korunması ve devamı çok daha kolaydır. Yaşam gücü enerjisinin akışını ve dolaşımını zayıflatan ve engelleyen bir unsur da strestir. Stres çelişen düşünce ve duygulardan doğar ve ince düzeydeki enerji sistemine yerleşir. Stresi oluşturan öğeler arasında korku, kaygı, şüphe, kızgınlık, endişe ve huzursuzluk gibi duygu ve düşünceler vardır. Tıbbi araştırmalar strese sürekli maruz kalan bir bedenin kendi kendini onarma, yenileme, ve koruma yeteneğini bloke ederek zayıflattığını belirtmiştir. Amerikan Stres Enstitüsü, doktorlara başvuranların %75 ile %95 inin stres reaksiyonu sonucu rahatsızlıklar olduğunu tespit etmiştir. Çözülmemiş stresin etkileri hafif baş ağrısından kalp hastalığı, sindirim bozuklukları, solunum ve deri hastalıkları gibi büyük çapta sağlık sorunlarına kadar çeşitlilik gösterebilir.
Reiki, çözülmemiş stresin fiziksel ve duygusal etkilerini gidererek enerjiyi dengeler ve canlılık kazandırır. Tıkalı meridyenlerini, nadalarını ve chakraları yavaşça ve etkili bir şekilde açan enerji bedenlerini temizler ve insanı rahatlatarak huzur duygusu verir. Reiki enerjisinin aklı ve şuuru vardır. İnisiye olan kişi bu enerjiyi kullanırken akıl ve şuur sahibi olan bu enerjiden kanal olarak oldukça pozitif anlamda yararlanır. Somut veriler elde eder. Her bir birey yaşam enerjisi ile dünyaya gelmektedir, doğumumuz esnasında çoğu insanda tıkanan enerji; hayatımızın ilerleyen yıllarında enerji kanalımız işte bu devrede Reiki' ye kişi inisiye edildiği takdirde enerji kanallı açılmak suretiyle tekrar bu enerji kullanımını yaşayabilir. Ancak dünyaya gelişimizle birlikte bazı kişilerde de bu enerji tıkanmadan akabilir fakat bu enerjinin bilinçli kullanılması çok önemlidir. Özel bir yeteneğe sahip olmanızı gerektirmez. Reiki bir inanç sistemi değildir. Çünkü ister inanın ister inanmayın inisiye olduktan sonra bu enerji kullansanız da kullanmasanız da enerji vücudunuzdan akar kaybolmaz. Reiki bir din yada tarikat değildir. Bir kişi yada zümreye ait değildir. Kullanımı son derece kolaydır.


REİKİ NE DEĞİLDİR?

1- Kullanımı zor bir yöntem değildir.
2- Reiki bir din yada tarikat değildir.
3- Reiki bir inanç sistemi değildir.
4- Masaj tekniği değildir.
5- Sadece hastalıklar için değildir.
6- Kişinin inançlarına ters düşmez.DİĞER HABER BAŞLIKLARI
USUİ REİKİ
BURCUNUZUN KARAKTERİNİ ÖĞRENİN
REİKİNİN EVRENSEL KURALLARI--ESİN UZER
SHAMBALLA ENERJİSİ
ÇEKİM YASASI---REİKİ MASTER ESİN UZER
AURAMIZ--ENERJİ BEDENİMİZ ESİN UZER
REFERANSLARIM
ÇAKRALAR VE OLUMLAMAR
KRİSTALLER
ŞANS,BAŞARI,AŞK VE PARA AÇICI--ATLANTİS ŞANS YÜZÜĞÜ
REİKİ MASTER ESİN UZER--USUİ REİKİ
BURCUNUZUN GÜZELLİK REHBERİ--ASTROLOG ESİN UZER
NLP MASTER ESİN UZER
REİKİ NEDİR


Sitenin Tüm Haklari Esin Uzer 'e aittir. Izinsiz hiçbir sekilde kopyalanamaz. WebDesign CreaTH!NK